Uroczyste pożegnanie emerytalne oraz oficjalne mianowanie na stanowisko Dowódcy JRG Pyskowice.

30 listopada 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży w Gliwicach odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne asp. sztab. Jacka Hapa oraz oficjalne mianowanie mł. bryg. Rafała Szafarczyka na stanowisko Dowódcy JRG Pyskowice.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach st. bryg. Janusz Przybylski złożył aspirantowi Jackowi Hapowi serdeczne podziękowania za trzydziestoletnią służbę w ochronie przeciwpożarowej, podkreślając jego wzorową postawę, autorytet, profesjonalizm i oddanie służbie.
asp. Jacek Hap od 1991 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Dowódcy JRG Pyskowice i dał się poznać jako strażak z krwi i kości, niejednokrotnie wykazując się umiejętnościami, doświadczeniem
i intuicją.

Podziękowania za współpracę oraz życzenia pomyślności złożyli przechodzącemu na emeryturę również Zastępcy Komendanta Miejskiego: st. bryg. Roman Klecha oraz st. bryg. Marian Matejczyk.

Uroczyste spotkanie było jednocześnie okazją do oficjalnego mianowanie na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pyskowicach mł. bryg. Rafała Szafarczyka. Nowy Dowódca był
w ostatnim czasie Dowódcą zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Gliwicach-Łabędach a od czerwca pełnił obowiązki Dowódcy JRG Pyskowice. Obecni na uroczystości złożyli życzenia Panu brygadierowi dalszych sukcesów w karierze zawodowej.